Bölgesinde bilişim sektörünün lider firmaları arasında yer alan Proser Bilişim Teknolojileri 2005 yılında sektöre hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana pazardaki öncü konumunu sürdüren ve dünyadaki yenilikleri takip eden Proser Bilişim Teknolojileri, gelişmelere bağlı olarak yıllar içerisinde yapısını pazarın gerekliliklerine göre şekillendirmiştir.

Gelişimini başarıyla sürdüren Proser Bilişim Teknolojileri, sistem entegratörü olarak hayata geçirdiği projelerini güçlü ilişkiler içinde bulunduğu çözüm ortakları, Microsoft, Dell, HP, MSI, Hugin, Oracle, EMC, WmVare ve Logitech işbirliğiyle gerçekleştirerek hizmet kalitesini üst seviyede tutmaktadır. Çözüm ortaklarının yüksek kapasiteli teknolojilerini de kullanarak müşteri memnuniyetine dayalı uzun soluklu işbirlikleri oluşturup, kurumsal müşterilerine sunduğu entegre projelerle sektörün nabzını tutmaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe varlığını sürdürdüğü dönem içerisinde Projelerini sanayi, gıda, eğitim ve sağlık sektörlerinde başarıyla hayata geçirmektedir. Hizmet götürdüğü kurumsal müşterilerine donanım, yazılım çözümlerinin yanı sıra kurulum sonrası teknik destek hizmetleri de vererek anahtar teslimi projelerin altına imza atmaktadır.

Proser Bilişim Teknolojileri 'nin kuruluşunu takip eden yıllar içerisinde, ürün ve hizmet yelpazesi genişlemesi sonucu sektörel çözümler konusunda uzmanlaşma yoluna gitmiştir.

Proser Bilişim Teknolojileri, sektörde katma değer oluşturmayı ve en önemlisi iş ortaklarının tam anlamıyla ve koşulsuz bir şekilde memnuniyetini sağlamayı kurulduğu günden bu yana kendine amaç edinmiştir. Bu sebeple, Proser Bilişim Teknoloji’lerinde klasik müşteri anlayışı yoktur; Müşteriyi dinleyerek gereksinimlerini en hızlı ve en doğru bir şekilde karşılamak anlamına gelen “iş Ortaklığı” anlayışı vardır. Proser Bilişim Teknoloji’lerinde ürün grupları arasında yer alan ürün ve hizmetler iş ortaklarının tüm IT gereksinimlerini tam anlamıyla karşılamaya yönelik olduğundan, ürün, hizmet ve ürün grupları arasında meydana getirilen sinerji, iş ortakları için büyük avantaj oluşturmaktadır.

Genç, dinamik ve sürekli öğrenen bir organizasyon olan Proser Bilişim Teknolojileri, çağdaş normları ve dünya standartlarını müşterilerine sunmak adına ürün geliştirme ve ar-ge faaliyetlerine ayrı önem vermektedir.

Toplam sahip olma maliyetlerini en aza indirgeyen ekonomik ve kaliteli ürün ve ürün grupları yapısı ile de Proser Bilişim Teknolojileri iş ortaklarını her açıdan düşünmektedir. Satış öncesi ve satış sonrası tüm aşamalarda “Profesyonel Servis” prensibiyle yola çıkan Proser Bilişim Teknolojileri, her türlü yenilik ve gelişmeyi “Anında” iş ortaklarına sunmayı ilke edinmiştir.

Proser Bilişim Teknolojileri bünyesinde bulunan İşletim Sistemi ve Sunucu Çözümleri, Veri Depolama Ve Yedekleme Çözümleri, Veri Güvenliği Çözümleri, Kurumsal İletişim Çözümleri, Profesyonel Hizmetler, Yazılım Çözümleri, Veri Madenciliği gibi uzmanlık gruplarıyla sektöre profesyonel hizmetler ve projeler sunmaktadır. Proser Bilişim Teknolojileri mevcut gücünü bilgi birikimi ve insan kaynağına yaptığı yatırımlardan alarak rekabet gücünü korumaktadır, IT Pazarı'nda müşterilerine katma değer katarak, öncülüğünü sürdürmek hedefi ile çalışmalarını yürütmektedir.